اخبار کوتاه : ‍ بانک سوشیت جنرال: ارتباط طلا با بازده واقعی افزایش ی …

انتشار در : 10 ماه گذشته

‍ بانک سوشیت جنرال: ارتباط طلا با بازده واقعی افزایش یافته است

از اواخر فوریه تا اواسط مارس 2022، قیمت طلا عمدتاً بر اساس «جریان‌های دارایی امن» به دلیل جنگ در اوکراین، افزایش یافته است. در شش هفته بعدی منتهی به اواسط آوریل، طلا همچنان در محدوده بالایی قرار داشت، در حالی که نرخ‌های واقعی ایالات متحده افزایش یافتند. با این حال، طلا اخیراً کاهش یافته و دوباره به محرک اصلی خود یعنی بازده واقعی متصل شده است. استراتژیست‌های سوشیت جنرال (Société Générale) خاطرنشان می‌کنند که نرخ‌های واقعی محرک اصلی طلا هستند.

رابطه نرخ بهره واقعی و طلا در صورت وقوع رویدادهای استثنایی ممکن است از بین برود.

رابطه بین طلا و نرخ‌های واقعی مبتنی بر بازار در طول زمان بسیار قوی بوده است، اما در اوایل سال جاری و پس از شروع جنگ اوکراین، دو به هم خوردگی کوتاه مدت را متحمل شد. با این حال هر دو به هم خوردگی موقتی بودند و سایر محرک‌های قیمت طلا در حال حاضر صعودی هستند. به عنوان مثال: جنگ اوکراین و سایر خطرات ژئوپلیتیکی، ترس از رکود ناشی از تورم، ضعف زنجیره تامین جهانی و سرازیر شدن سرمایه‌ها به صندوق‌های ETF طلا و اقدامات‌ بانک‌های مرکزی غیرمتعهد با ایالات متحده برای «دلارزدایی» ذخایر خود همگی می‌توانند از جمله دلایل رشد طلا باشند.

ما استدلال می‌کنیم که رابطه طلا/نرخ واقعی تقویت شده، چرا که تواسته در برابر عوامل افزایشی متعدد مقاومت کند و همچنان قیمت‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.»

بازده واقعی که از بازده اسمی اوراق خزانه داری ایالات متحده منهای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده به دست می‌آید تأثیر کمتری دارد، اگرچه بی ربط نیستند.»

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟