اخبار کوتاه : ‍ خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی می تواند کاتالیزور قیمت …

انتشار در : 1 سال گذشته

‍ خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی می تواند کاتالیزور قیمت طلای 3000 دلاری باشد

برای پیش‌بینی قیمت طلا، نمی‌توانید بانک‌های مرکزی را نادیده بگیرید. آنها می‌توانند یکی از بزرگ‌ترین کاتالیزورهایی باشند که قیمت طلا را خیلی زودتر از حد انتظار به 3000 دلار در هر اونس برساند.

بانک‌های مرکزی سال‌هاست که طلا می‌خرند و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها متوقف شوند. نکته مهم اینجاست: این بانک‌های مرکزی بزرگ نیستند که اخیراً طلا را خریداری کرده‌اند بلکه بانک‌های کوچکتر هستند. بانک‌های مرکزی بزرگ و اصلی در حال حاضر دارای مقدار زیادی طلا در اختیار دارند.

بانک‌های مرکزی قبل از خرید طلا برای ذخایر خود اطلاعیه‌ای نمی‌دهند بلکه اول می‌خرند و بعد اعلام می‌کنند.

بانک‌های مرکزی از سال 2010 خریدار خالص طلا بوده‌اند. در سه ماهه اول سال 2022، آنها دوباره 84 تن طلا خریداری کردند. این مقدار کمی کمتر از مدت مشابه سال قبل است، اما آنها همچنان خریدار هستند.

بانک مرکزی مصر در سه ماهه اول سال 2022، 44 تن طلا خریداری کرد و ذخایر طلای این کشور را به 125 تن رساند. ترکیه 37 تن از این فلز زرد خریداری کرد، بنابراین اکنون ذخایر این کشور به بیش از 430 تن رسیده است.

در چند فصل گذشته، بانک مرکزی هند نیز یکی از خریداران فعال طلا بوده است. هند در سه ماهه اول سال 2022 شش تن طلا به ذخایر خود اضافه کرد، بنابراین ذخایر طلای این کشور اکنون به 760 تن می‌رسد. اکوادور در سه ماهه اول سه تن شمش طلا از تولیدکنندگان کوچک و محلی طلا خریداری کرد.

بانک مرکزی غنا در ژوئن 2021 برنامه خرید طلا را با هدف افزایش ذخایر طلای خود از 9 تن به 17 تن تا سال 2026 اعلام کرد. این بانک اعلام کرد که بر اساس این برنامه 600 کیلوگرم طلا خریداری کرده است.

علاوه بر این، بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که برنامه خرید طلای خود را از سر خواهد گرفت. در چند سال گذشته، بانک مرکزی روسیه بدون توجه به قیمت یکی از مقاوم‌ترین بانک‌های مرکزی در زمینه خرید طلا بوده است. این بانک در حال حاضر حدود 2300 تن طلا در اختیار دارد.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟