اخبار کوتاه : بلومبرگ: ۲۰۲۲ سال بیت کوین و طلاست به گزارش کریپتو اسل …

انتشار در : 1 سال گذشته

بلومبرگ: ۲۰۲۲ سال بیت کوین و طلاست

به گزارش کریپتو اسلیت، تورم در سراسر جهان ظاهراً از کنترل شده است. نرخ تورم انگلستان به ۹ درصد رسیده و میزان عرضه نقدینگی «M1» هم رشد کرده است. منظور از M۱، سکه و اسکناس‌‌های در دست مردم و سایر معادل‌های پولی است که می‌توانند به‌راحتی به پول نقد تبدیل شوند. در این میان بازارهای سهام هم ضربه بزرگی را متحمل شده‌اند و در چهار ماه گذشته بیش از ۷ تریلیون دلار سرمایه در بورس نزدک (Nasdaq) از بین رفته است.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌ متحده آمریکا نشان داده شده و عملکرد بیت کوین و شاخص نزدک ۱۰۰ هم با هم مقایسه شده‌اند و نسبت عددی بین این دو، شاخص را تشکیل داده است. گفتنی است این داده‌ها مربوط به چهار سال گذشته تاکنون هستند

بیت کوین با حفظ نسبت ۲.۰ از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) نشان داد که در بحبوحه اولین رکود بالقوه خود، در مقایسه با شاخص نزدک عملکرد بهتری داشته است. شایان ذکر است که آخرین رکود اقتصادی طولانی‌مدت جهان مربوط به بحران مالی سال ۲۰۰۸ می‌شود که یک سال قبل از راه‌اندازی بیت کوین بود.

بیت کوین از زمان پیدایش خود در یک اقتصاد جهانی پررونق قرار داشت و در چنین شرایطی توانست رشد کند. شیوع ویروس کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰ باعث شد تریلیون‌ها دلار به حجم پول‌های در گردش جهان افزوده شود و بخش قابل‌توجهی از آن هم وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. با توجه به اینکه هم‌اکنون جهان با تأثیرات افزایش سریع عرضه پول سروکار دارد، به نظر می‌رسد روند بیت کوین در مقایسه با سایر سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر، نسبتاً پایدار بوده است.

با توجه به اینکه بازار سهام در یک دوره طولانی عملکرد خوبی داشته، ممکن است دوره اصلاحی آن هم طولانی شود. این مسئله می‌تواند شرایط خوبی برای طلا و بیت کوین ایجاد کند. شاخص «BOLD1» (ترکیب طلا و بیت کوین) و شاخص سهام نزدک ۱۰۰ تنها در بازارهای صعودی و کم‌نوسان با هم همگام شده‌اند.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟