اخبار کوتاه : ‍ موسسه Ubs به سرمایه گذاران طلا توصیه می‌کند ریسک‌های …

انتشار در : 1 سال گذشته

‍ موسسه UBS به سرمایه گذاران طلا توصیه می‌کند ریسک‌های نزولی را برای نیمه دوم سال 2022 مدیریت کنند

اگرچه وین گوردون و دومینیک اشنایدر، استراتژیست‌های بانک سرمایه‌گذاری UBS، به سرمایه‌گذاران توصیه کردند تا طلا را به‌عنوان پوشش ریسک بلندمدت نگهداری کنند، اما آنها با توجه به پویایی فعلی بازار طلا به ریسک‌های نزولی برای نیمه دوم سال جاری اشاره کردند.

گوردون و اشنایدر در یادداشتی در 18 مه به سرمایه گذاران اظهار داشتند که قیمت طلا اخیراً کاهش یافته چرا که رسیدن تورم در ایالات متحده به اوج خود باعث آسیب پذیری طلا در برابر نرخ‌های بهره واقعی بالاتر و دلار قوی شده است. همچنین تعداد معاملات خالص خرید سفته بازانه به کف سه ماهه رسیده است.

قیمت طلا در هفته‌های اخیر کاهش یافته و در نهایت به زیر میانگین متحرک 200 روزه و محدوده روانی 1800 دلار در هر اونس سقوط کرده است. بیشتر اندیکاتورهای تکنیکالی نشان می‌دهند که طلا در محدوده اشباع فروش قرار دارد، اگرچه مومنتوم قیمت ضعیف است.

در سه ماهه اول سال جاری، غافلگیری تورم و جنگ در اوکراین و عوامل دیگر، باعث شد تا سفته بازان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) به معاملات خرید طلا خود اضافه کنند و همبستگی این فلز با دلار منفی شد.

گوردون و اشنایدر در این باره اظهار داشتند: با توجه به گستردگی عدم قطعیت‌های جهانی آنچه در آینده رخ خواهد داد، مشخص نیست.

به گفته این دو، بادهای مخالفی برای طلا مانند معکوس شدن اخیر جریان سرمایه گذاری در کنار بازده واقعی اوراق ده ساله ایالات متحده که به طور قاطعانه‌ای به محدوده مثبت منتقل شده و تورم ایالات متحده که احتمالاً در ماه مارس به اوج خود رسیده، ظاهر شده‌اند.

به طور کلی در کوتاه مدت، اگر طلا نتواند بالاتر میانگین متحرک 200 روزه و محدوده 1840 دلار در هر اونس را حفظ کند، آنگاه می توان نزول‌های بیشتری را برای طلا پیش بینی کرد. در مقابل، ریسک صعودی برای طلا می‌تواند ناشی از این باشد که تورم در آمریکا با چه سرعتی کاهش می‌یابد، در جنگ اوکراین چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و قرنطینه در چین چطور پیش‌ می‌رود.

گوردون و اشنایدر بر این باورند که طلا همچنان به عنوان بیمه و متنوع سازی پورتفوی سرمایه گذاری مناسب است، اما به سرمایه گذاران توصیه کردند ریسک‌های نزولی پیش رو را مدیریت کنند.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟