اخبار کوتاه : ‍ ما در روز دوشنبه شاهد نوسانات آشفته ایی بودیم و روند …

انتشار در : 6 ماه گذشته

ما در روز دوشنبه شاهد نوسانات آشفته ایی بودیم و روند قیمت در چندین کلاس دارایی همچنان بی ثبات و آشفته است – و این به ویژه در مورد بازارهای فارکس که به دلیل سقوط آزاد استرلینگ متزلزل شده اند صادق است.

اعلان «بودجه کوچک» هفته گذشته انتظارات رشد را تحریک نکرد، بلکه به نگرانی‌های بدهی بریتانیا دامن زد.

پس از اینکه کیبل( پوند انگلستان) به 1.0350 رسید، برخی از قانونگذاران بریتانیایی، از جمله افرادی از محافظه‌کاران، گفتند که بانک انگلستان (BoE) باید در بازار برای جلوگیری از سقوط آزاد پوند دخالت کند.

برای مدتی، شاهد بهبود سریع پوند بودیم ، BoE برای معکوس کردن روند نزولی پوند، افزایش نرخ اضطراری را انتخاب می‌کند. اما پس از آن… BoE یک بار دیگر پوند را زیر پا گذاشت و گفت که “MPC در تغییر نرخ بهره در صورت لزوم برای بازگرداندن تورم به هدف 2٪ پایدار در میان مدت تردید نخواهد کرد، 

بلومبرگ می نویسد که بریتانیا به یک مرد بزرگ در خانه عوام نیاز دارد و بیلی می تواند آن شخص باشد. اما بیلی مانند مادری رفتار می کند که فرزندش را در حال خونریزی میبیند و می گوید: “عزیزم، وقتی بابا به خانه برگشت، ما به بیمارستان می رویم، من باید آشپزی را تمام کنم!”

اگر فروش استرلینگ ادامه یابد، BoE نمی‌تواند برای انجام کاری تا جلسه برنامه‌ریزی‌شده بعدی صبر کند. اکنون باید اقدام کند! بنابراین، بازار مطمئناً بانک مرکزی را مجبور خواهد کرد تا در چند ساعت یا در چند روز آینده، یک افزایش اضطراری یک درصد نرخ بهره را ارائه دهد.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟