اخبار کوتاه

انتشار در : 7 ماه گذشته

خلاصه اخبار ساعات گذشته

بانک امریکا (BOFA)، نرخ ترمینال فدرال رزرو را از 3.75 تا 4.00 درصد به 4.00-4.25 درصد رسانده است و افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره در تاریخ 21 سپتامبر را پیش بینی می نماید.
آنها نوشتند : ما معتقدیم که فدرال رزرو می خواهد زودتر به موضع سیاست محدودکننده خود برسد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا : ممکن است مصرف کنندگان آمریکایی در فصل زمستان افزایش قیمت گاز را تجربه کنند زیرا اتحادیه اروپا خرید نفت روسیه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و و خدماتی را که به روسیه اجازه می دهد نفت را با نفتکش حمل کند ممنوع خواهد کرد، و این خطری است که ما به خاطر آن بر روی سقف قیمت کار می کنیم تا سعی کنیم آن را برطرف کنیم.
طرح سقف قیمت مورد توافق کشورهای G7؛ از کشورهای شرکت کننده می خواهد که از خدمات بیمه، مالی، دلالی، ناوبری و سایر خدمات به محموله های نفتی روسیه با قیمت بالاتر از سقف قیمتی که هنوز تعیین نشده است، خودداری کنند.

سیجی کیهارا، معاون وزیر کابینه : دولت ژاپن باید اقدامات لازم را برای مقابله با کاهش بیش از حد ین انجام دهد.
ما از نزدیک تحولات را رصد خواهیم کرد و در صورت نیاز باید اقدامات لازم را انجام دهیم.

آقای ناگل از بانک مرکزی اروپا :  گام پنج شنبه (افزایش نرخ) نشانه روشنی بود و اگر تصویر تورم ثابت بماند، باید گام های روشن دیگری دنبال شود.
  ممکن است نرخ تورم در ماه دسامبر به بیش از 10 درصد برسد.
تورم  در طول سال 2023، احتمالاً تا حدودی ضعیف خواهد شد.

آقای الدرسون از بانک مرکزی اروپا : علیرغم خطراتی که برای اقتصاد وجود دارد، افزایش بیشتر نرخ بهره در پیش است
   حفظ اعتماد مبنی بر این که  که ما به عنوان بانک مرکزی اروپا به هدف خود یعنی تورم 2 درصد دست خواهیم یافت، حیاتی است.
در نهایت، ثبات قیمت‌ها برای رشد میان‌مدت و بلندمدت و چشم‌انداز خوب منطقه یورو بسیار مهم‌تر است.

رویترز به نقل از پنج منبع ناشناس از بانک مرکزی اروپا :  بسیاری از سیاستگذاران احتمال فزاینده ای را می بینند که باید نرخ را به “منطقه محدود کننده” ببرند که باعث کند شدن اقتصاد در سطح 2٪ یا بالاتر شود.
این به احتمال زیاد در صورتی اتفاق می‌افتد که اولین پیش‌بینی تورم بانک مرکزی اروپا برای سال 2025 (که قرار است در ماه دسامبر منتشر شود)، همچنان بالای 2 درصد باشد.

گزارش سایت سیاسی  “The Hill” در آمریکا:  هفته آینده، 115000 کارگر راه آهن باری اگر نتوانند با راه آهن قرارداد جدیدی ببندند می توانند از کار خارج شوند و به نظر می‌رسد اعتصاب راه‌آهن ایالات متحده باعث افزایش دوباره تورم قیمت مواد غذایی شود (شبکه ریلی ملی 20 درصد کل محموله های غلات را حمل می کند)
    لی سندرز، معاون ارشد روابط دولتی امریکا : حتی یک وقفه کوتاه مدت “یک اثر موجی ویرانگر” بر زنجیره های تامین شکننده کشور ایجاد می کند.

رسانه ژاپنی FNN گزارش داد که ژاپن اقدامات مربوط به کووید را برای خارجی هایی که می خواهند وارد این کشور شوند کاهش می دهد و به مسافران انفرادی اجازه می دهد که بدون رزرو آژانس مسافرتی از ژاپن بازدید کنند.
پیش‌تر محدودیت‌های سختی، مانند اینکه افراد فقط در تورهای سازمان‌یافته اجازه سفر در این کشور را دارند، اعمال شده بود.

واشنگتن پست : مقامات کاخ سفید در روزهای اخیر نسبت به بحران انرژی اروپا به شدت نگران شده اند
آنها اذعان می کنند که روسیه می تواند با بالا بردن قیمت انرژی (به واسطه قطع حمل و نقل گاز و نفت) ، سقف قیمت را تلافی کند.

رویترز به نقل از افراد آشنا؛ بایدن قصد دارد محدودیت های ارسال نیمه هادی های آمریکا به چین را افزایش دهد
در این گزارش آمده که این محدودیت ها حتی فروش نیمه هادی های مورد استفاده در هوش مصنوعی و ابزارهای ساخت تراشه را محدود می کند.

پکن در روز یکشنبه 14 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در میان افراد قرنطینه شده کشف کرد که این باعث تقویت اقدامات پیش گیری می شود

موسسه MUFG در مورد ین ژاپن : افزایش ریسک مداخله و یا تغییر در سیاست BoJ در روزهای اخیر به بازگشت ین کمک کرده است، اما این اظهارات باید با اقدامی پشتیبانی شود تا عقب نشینی USD/JPY پایدار باشد.
روند صعودی USD/JPY بدون اقدامات سیاستی از سوی ژاپن، می‌تواند به سرعت از سر گرفته شود، زیرا انتظاراتی در مورد واگرایی سیاست‌های پولی از BoJ و Fed وجود دارد و نشانه ای مبنی بر اینکه فدرال رزرو در حال بررسی کاهش برنامه های خود برای تشدید سیاست در کوتاه مدت است وجود ندارد.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟