اخبار کوتاه : ‍ درماه ژوئیه تقاضای بانک‌های مرکزی برای طلا ادامه داش …

انتشار در : 7 ماه گذشته

درماه ژوئیه تقاضای بانک‌های مرکزی برای طلا ادامه داشت

تقاضای بانکهای مرکزی برای طلا در ماه ژوئیه قوی بود. ذخایر جهانی طلا به طور خالص 37 تن افزایش یافت که کمتر از رشد 64 تنی ژوئن بود.

تعداد کمی از بانک‌های مرکزی در طول این ماه فعال بودند:

بانک مرکزی قطر بزرگترین خریدار بود که در ماه ژوئیه 15 تن طلا به ذخایر رسمی خود اضافه کرد. به نظر می‌رسد که این افزایش ماهانه بزرگترین افزایش ماهانه ثبت شده (از 1967) باشد. ذخایر طلای این بانک اکنون به 72 تن رسیده که بالاترین رکورد از نظر تناژ است.

بانک مرکزی هند، بیش از 13 تن به ذخایر طلای خود اضافه کرد – بالاترین خرید ماهانه از سپتامبر 2021 (19 تن). این میزان کل ذخایر طلا این بانک را به 781 تن افزایش می‌دهد.

بانک مرکزی ترکیه ذخایر رسمی طلا را در ماه ژوئیه 12 تن افزایش داد که طور کلی با میانگین ماهانه تا کنون در سال جاری مطابقت دارد. مجموع ذخایر رسمی طلا اکنون به 469 تن رسیده که بالاترین میزان در دو سال گذشته است.

بانک مرکزی ازبکستان در ماه ژوئیه 9 تن طلا خریداری کرد (مشابه ماه ژوئن). پس از فروش 25 تن در سه ماهه اول، خالص خریدهای امسال این بانک تا کنون در مجموع به 11 تن رسیده است. ذخایر طلا این بانک اکنون به 373 تن رسیده است.

بانک ملی قزاقستان تنها فروشنده قابل توجه بر اساس داده‌های گزارش شده رسمی بود. این بانک در ماه ژوئیه 11 تن طلا فروخته است. مجموع ذخایر رسمی طلا این بانک اکنون به 373 تن می‌رسد. به گزارش بلومبرگ این بانک اعلام کرده که هرگونه فروش بیشتر به شرایط بازار بستگی دارد.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟