اخبار کوتاه : سایر اخبار مهم حوزه اقتصاد کلان… روسیه ارسال نفت به ار …

انتشار در : 7 ماه گذشته

سایر اخبار مهم حوزه اقتصاد کلان…

روسیه ارسال نفت به اروپای مرکزی را متوقف کرد!

روسیه تحریم‌های بین‌الملل و عدم پرداخت بدهی‌های نفتی را دلیل قطع ارسال نفت از طریق اوکراین به مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک اعلام کرد. لازم به ذکر است این مسئله هیچ تاثیری بر نفت ارسالی از قسمت شمالی خط لوله Druzhba که از بلاروس به لهستان و آلمان می گذرد ندارد.

انگلیس در حال برنامه‌ریزی برای خاموشی احتمالی سازمان‌دهی شده در زمستان در پی کمبود گاز است.

غول تجاری چین شرکت Alibaba حدود 10 هزار کارمند خود را پس از کاهش درامد بی‌سابقه این شرکت اخراج میکند. Alibaba اوایل امسال نیز بالغ‌ بر 4375 کارمند خود را اخراج کرده بود.

ایلان ماسک 6.9 میلیارد دلار دیگر از سهام شرکت تسلا را فروخت که بیشترین مقدار فروشش تا به امروز بوده. وی میگوید این حرکت در راستای تامین نقدینگی جهت نتیجه نهایی دادگاهش با توییتر برای خرید این شرکت میباشد.

تعطیلی کارخانه های زغال سنگ آمریکا به دلیل زمان بر بودن تحول به سمت انرژی با منابع پاک و تجدیدپذیر، به تعویق افتاد.

بانک مرکزی چین اعلام کرد که تورم مصرف کننده احتمالاً در نیمه دوم سال از 3 درصد فراتر خواهد رفت اما با این حال، چین بدلیل اقدامات انجام شده جهت تضمین عرضه غلات و انرژی و همچنین سیاست پولی محتاطانه، احتمالاً به هدف حفظ تورم سالانه در حدود 3 درصد در سال 2022 دست خواهد یافت.

تایوان رزمایش نظامی دو روزه را با وجود تنش‌های چین آغاز کرد و در راستای تنش‌های ژئوپولیتیک، در خبری دیگر، بریتانیا گفته روسیه یک نیروی زمینی بزرگ جدید برای حمایت از جنگ خود و گسترش عملیات ایجاد کرده است.

دفتر تحقیقات فدرال امریکا(FBI) پس از هجوم به یکی از خانه‌های ترامپ در فلوریدا به اسناد دولتی غیرقانونی دست یافته و طی تحقیقات جدید وزارت دادگستری آمریکا که در جریان است، از جرائم احتمالی وی میتوان به فتنه انگیزی در امریکا، توطئه برای فریب آمریکاییان و ممانعت از رسیدگی رسمی به جرائم می‌باشد.

اخبار به صورت خودکار از منابع مختلف جمع اوری و منتشر میشود، ایران اف ایکس تریدر این اخبار را تایید یا تکذیب نمیکند.
آیا این مطلب مفید بود ؟